Kardeşlik ve hoş görü ayı olan Ramazan ayının ikinci gününde gözlerimizi İstanbul Vezneciler’de meydana gelen bombalı terör saldırısıyla açtık.

İlk bilgilere göre 7 polisimiz ve 4 vatandaşımız saldırıda şehit olmuş, 3 ağır 36 kişi de yaralanmıştır.

Çevik kuvvet otobüsünün geçiş güzergahında bomba yüklü araçla gerçekleştirilen saldırıda, büyük bir otelin kapalı olması facianın daha büyük olmasını engellemiş.

Terörü lanetlemekten bıktık artık. Daha acı olanı ise; terör saldırılarına ve eylemlerine alışmış olmamız. Eğer içinde, yakınında biz yada bir tanıdığımız yok ise; üzülüyor, dua ediyor ve terörü lanetliyoruz. Aynı yöneticilerimiz gibi.

Terör dinsizdir! Teröristlerin Allah’ı olmaz! Hiç bir inancı, kutsal değeri tanımazlar. İnsan hayatının hiç bir önemi yoktur onlar için. Eğer olsa idi, insan canına kıymaya kalkışmaz, suçlu suçsuz, çocuk kadın, yaşlı genç ayrımı yapmadan bu eylemlere kalkışmazdı. Terörün hiç bir mantıklı açıklaması olamaz. Hangi ideoloji ya da din adına yapılırsa yapılsın!

Maide suresi 32. ayette; “Kim, bir cana veya yeryüzünde bozgunculuk çıkartmaya karşılık olmaksızın, haksız yere bir cana kıyarsa, bütün insanları öldürmüş gibi olur. Her kim bir can kurtarırsa, bütün insanları kurtarmış gibi olur.” diyor Allah. Bu ilahi emre gönül veren hangi insan bırakın bomba patlatmayı, bir insana en ufak zarar bile verebilir mi?

Terörü lanetlemiyorum bu defa! Terörü besleyenleri, siyasi çıkarları için göz yumanları, Meclisteki siyasi partiyiz diye oturan dinsiz, milletsiz köpek sürüsünü, şehirlerde, köylerde ve dağlarda bunlara destek veren, sempati duyan, seslerini duyurmaya çalışanları, eylemleri engellemekte zaafiyeti bulunanları, eli kolu bağlı oturup, olanları izleyip sonra da terörü lanetliyoruz diye laf eden yetkilileri; tüm gücümle, sesimin yettiği kadar ve avazımın çıktığı kadar lanetliyorum. Allah’ın gazabı üzerinize olsun…

Bu kalleş ve hain saldırı da hayatı kaybederek şehit mertebesine yükselen polislerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum. Yaralanan kardeşlerimize de acil şifalar diliyorum.